Jobsuche > Berlin > Team lead

Quality Team Lead

Trenkwalder Magyarországon
Berlin, HU
Quick Apply
Diese Stelle ist in deinem Land nicht verfügbar.

Magyarországon a cég bővül és EU más országaiból hoznak ide kapacitást.

Amit kínálunk :

  • Fejlődési lehetőség
  • Külföldi piacismeret megszerzése
  • Vezetői tapasztalat megszerzése
  • Versenyképes bérezés
  • Átfogó szakmai tapasztalat megszerzése
  • Előre lépési lehetőségek

Elvárások :

  • Felsőfokú mérnöki végzettség
  • Szakmai tapasztalat minőségbiztosítási területen
  • Szakmai tapasztalat emberek koordinálásában
  • Magabiztos német nyelvtudás

Feladatok :

  • Német vezetőség felé riportálás
  • 20 fős csapat szakmai támogatása, mentorálása
  • Magyarországi kirendeltség kiépítése és fejlesztése
  • Minőségbiztosítási feladatok ellátása
  • Vor 13 Tagen
Ähnliche Stellenangebote
Berlin, Berlin
Quick Apply

Magyarországon a cég bővül és EU más országaiból hoznak ide kapacitást. Quality Team Lead Amit kínálunk. Fejlődési lehetőség Külföldi piacismeret megszerzése Vezetői..

HelloFresh

JOB DESCRIPTION. The roleWe're looking for a new Team Lead HR Business Partner in our Berlin.. Global stakeholders in specific Commercial functions, directly manages a team of 1 2 HR BPs. People..

Gesponsert
1&1 Versatel

Aufgaben Führen, Motivieren, Entwickeln und Koordinieren der unterstellten MitarbeitendenPlanen des effizienten Einsatzes von Budget und RessourcenSteuern der teaminternen Aktivitäten und..

Gesponsert
New Yorker

TEAM LEAD. PLATFORM SERVICES DU SUCHST EINEN JOB & WIR SUCHEN DICH DO WHAT YOU LOVE. als eines der.. NEW YORKER ist nicht nur ein Arbeitgeber, sondern auch ein Netzwerk aus motivierten Teams mit..

Gesponsert
Annapurna

Team Lead (IT Operations). Berlin (hybrid working) We have an exciting opportunity for an IT expert to.. The organisation are seeking a skilled individual to lead and mentor a team of IT professionals..

1&1 Versatel GmbH
Quick Apply

Join Our Mission to Fight Climate Change as our Sales Team Lead Want to be part of one of Europe's.. You will be a player coach to our sales team (currently 2x AEs. 1x SDR) across all sales activities..

Cozero
Quick Apply

Join Our Mission to Fight Climate Change as our Customer Success Lead Want to be part of one of Europe's.. In this key role, you will lead our team of Customer Success Managers, guiding them in providing..

GlassFlow
Quick Apply